Społeczna Szkoła Podstawowa
im. Rady Europy w Lubinie

Witamy w Społecznej Szkole Podstawowej
im. Rady Europy w LubinieCzytaj dalej

 Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

( strona 88)

news
14.10.2013 Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Utworzono: piątek, 11 października 2013

W dniu 14 października br. w ramach Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły wezmą udział w zajęciach podzielonych na 3 bloki tematyczne: artystyczne, sportowe oraz konkursy.

Uczniowie SGJ wychodzą do CK Muza na film pt. "Wałęsa - człowiek z nadziei".

Spotykamy się wszyscy o godzinie 8.00 na apelu w holu szkoły.

Od godziny 12.30 zajęcia wg planu.

Katarzyna Woźnica

news
Wyniki szkolnego konkursu języka angielskiego
Utworzono: piątek, 11 października 2013

4 października 2013 odbył się szkolny konkurs języka angielskiego, który zorganizowano w ramach Tygodnia Języków Obcych. A oto medalowe miejsca w szkole podstawowej : III miejsce Iga Mastalska i Nina Wilk z klasy 6, II miejsce Miłosz Kaczmarek z klasy 4, I miejsce Adrian Sudenis z klasy 6. Natomiast w gimazjum na podium stanęli   Karol Kobiałka z klasy IIIa - trzecie miejsce, Aleksandra Mika z IIa - drugie miejsce i Weronika Wiesiołek z IIa - pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy Joanna Chrząstowska-Ekiert i Urszula Hołdonowicz.

news
Happening "Namaluj miasto"
Utworzono: wtorek, 08 października 2013

W piątek 11 października 2013 w godzinach 16.00 - do 18.00  na lubińskim rynku odbędzie się happening "Namaluj miasto". Uczestnicy będą malować swoje marzenia o naszym mieście. Organizatorzy zapewniają materiały i narzędzia malarskie oraz zapraszają wszytskich chętnych.

news
Biblioteka szkolna rozpoczyna działalność !
Utworzono: wtorek, 08 października 2013

Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Czekają tu na Ciebie książki znanych pisarzy, lektury szkolne, czasopisma, gry planszowe, kącik młodego czytelnika, konkursy i ... miś czytelnik. Gwarantujemy, że spędzisz u nas czas efektywnie i ciekawie. Wkrótce pierwsze konkursy! Przyjdź i dowiedz się więcej. Opiekunowie biblioteki: Gabriela Dukielska i Tomasz Gajewski

news
Pasowanie na ucznia
Utworzono: poniedziałek, 07 października 2013

9 października 2013 o godzinie 17.00  na sali gimnastycznej rozpocznie się uroczystość  "Pasowania na ucznia", podczas której Uczniowie klas 1a i 1b Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie zostaną przyjęci do grona uczniów.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja, Wychowawczynie i Uczniowie

news
XVI Dolnośląski Festiwal Nauki
Utworzono: wtorek, 01 października 2013

26 i 27 września 2013 uczestniczyliśmy w warsztatach i wykładach zorganizowanych w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Obserwowaliśmy ciekawe eksperymenty, w niektórych nawet asystowaliśmy. Poznaliśmy gady i owady, mogliśmy pogłaskać kameleona. Urzekły nas roboty zbudowane z klocków Lego. Dziękujemy Centrum Kultury "Muza" za zorganizowanie tego ciekawego projektu.

 

 

news
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
Utworzono: sobota, 28 września 2013

W dniu 03.10.2013 roku w godzinach 9.00-10.15 w sali matematyki odbędą się zawody testowe IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Na zawody należy zabrać podpisane przez rodziców/opiekunów oświadczenie, bez którego udział w zawodach nie będzie możliwy. Proszę o zapoznanie się z wytycznymi dla uczniów. Zachęcam do zapoznania się z zadaniami z poprzednich edycji.

Zadania do etapu korespondencyjnego należy przynieść do 18.10.2013 do p. Katarzyny Wróblewskiej. Wiecej informacji  na www.omg.edu.pl.

szkolny koordynator Katarzyna Wróblewska

 

 

news
Europejski Dzień Języków
Utworzono: czwartek, 26 września 2013

 

25.09.2013 dwunastu gimnazjalistów udało się do Wrocławia, aby uczestniczyć w poranku czytelniczym "Lesevormittag" przygotowanym przez Instytut Goethego w Krakowie w ramach  Europejskiego Dnia Języków. Pan Peter Seraphim zaprezentował nam przygody bohaterów książki "Gefahr im Schnee", które dodatkowo ilustrował prezentacją multimedialną.

Beata Petrykowska.

  P PaPPP Pan   P    

 

news
Harmonogram wyjść na Dolnośląski Festiwal Nauki do CK Muza
Utworzono: poniedziałek, 23 września 2013

26 września:

9.00-11.00 SSP klasy 2a, 2b i 3 - "Nie ma dymu bez ognia", pokaz żywych owadów, pokaz LEGO

9.00-11.00 SSP klasa 4  - "Nie ma dymu bez ognia", pokaz LEGO, laboratorium fizyczne

9.00-13.00 SSP klasa 5  - "Nie ma dymu bez ognia", pokaz LEGO, laboratorium fizyczne

27 września:

9.00-13.00 SSP klasy 1a i 1b - pokaz żywych owadów, laboratorium fizyko-chemiczne

10.00-13.15 wszystkie klasy gimnazjum oraz klasa 6: "Antynoble - odkrycia, które bawią i intrygują" "Komunikacja chemiczna w przyrodzie", "Zagrożenia nową techniką", "Symetria w przyrodzie".

Wszystkie wyjścia odbędą pod opieką wychowawców. Powrót na obiad.

Katarzyna Woźnica

 

news
Wyjazd integracyjny do Radkowa
Utworzono: poniedziałek, 23 września 2013

Drugi tydzień września stał się dla nas okazją do integracji, gdyż jak co roku wyjechaliśmy do Radkowa. Każdy uczeń znalazł dla siebie coś ciekawego, bo oferta warsztatów była bardzo różnorodna. Oprócz kajaków, geologii czy wspinaczki czekały na nas zajęcia z jogi, rajd terenowy, czerpanie papieru oraz pieczenie podpłomyków. Dodatkową atrakcją były prezentacje klas, które oglądaliśmy wieczorem, w teatrze na wodzie. Do Lubina wróciliśmy uśmiechnięci i pełni zapału do pracy.