Społeczna Szkoła Podstawowa
im. Rady Europy w Lubinie

Witamy w Społecznej Szkole Podstawowej
im. Rady Europy w LubinieCzytaj dalej

 Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

( strona 78)

news
Sukces szkolnych dziennikarzy
Utworzono: czwartek, 24 października 2013

Z dumą informujemy, że nowy numer gazetki szkolnej "Express Społeczniaka" ponownie został wyróżniony przez jury projektu Junior Media. Niebawem zostanie wydrukowany i dostarczony do szkoły!

Justyna Zaryczańska

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/express-spoleczniaka-wrzesien-2013

news
Konsultacje
Utworzono: czwartek, 24 października 2013

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice,

pragniemy przypomieć,  że  28 października 2013 jest dniem konsultacji. Na rozmowy z nauczycielami prosimy zapisywać się w sekretariacie. 

Zebrania ogólne odbędą się w klasach:

-  1a SSP -  godz. 16.00

-  1b SSP -  godz.16.30 

-  2a  i 2b  SSP - godz. 17.00

-   IB SGJ - godz. 16.30

 

news
PASOWANIE NA UCZNIA 9 X 2013r.
Utworzono: czwartek, 24 października 2013

W kosmicznej bazie naszej szkoły pojawiła się gromada małych ufoludków. Przybyły one z różnych stron Galaktyki, aby rozpocząć naukę i przygotowania do dalszych podróży. Okazało się, że to rozśpiewane, mądre i dzielne istoty! Po wykonaniu szeregu zadań, ufoludki otrzymały nominację na Uczniów klasy Ia i Ib. Uroczystość zakończyło spotkanie przy szwedzkim stole pełnym smakołyków, przygotowanych przez Rodziców. Dziękujemy!!!

Małgorzata Bartoszewicz, Gabriela Koleśniak-Gitler

 

news
Montessori - teoria i praktyka.
Utworzono: środa, 23 października 2013

Stowarzyszenie Razem dla Montessori oraz Samodzielne Koło Terenowe nr 59 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Lubinie mają zaszczyt zaprosić na konferencję metodyczną "Montessori - teoria i praktyka". 

Konferencja odbędzie się 16 listopada 2013 roku, w godzinach 10.00 - 14.00 w budynku Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie, ul. Pawia 41. 

Potwierdzenie uczestnictwa do dnia 09.11.2013 pod numerem telefonu 502 394 729.

Zapraszamy.

 

news
Kolejny sukces w projekcie "Dolnośląska e-szkoła"
Utworzono: środa, 23 października 2013

news
Czystość dla Lubina
Utworzono: poniedziałek, 21 października 2013

Również w roku szkolnym 2013/2014 Zespół Szkół Społecznych w Lubinie bierze udział w kampanii edukacyjnej „Czystość dla Lubina”, której celem jest zbiórka baterii.

Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej baterii zostaną nagrodzeni. Prosimy o zgłaszanie się  z zebranymi przez siebie bateriami do p. Magdy Kunz-Rapczuk lub p. Małgorzaty Bartoszewicz, a następnie o umieszczanie baterii w specjalnych pojemnikach znajdujących się na terenie szkoły.

25 października 2013 na apelu zostaną wręczone nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników akcji "Czystość dla Lubina" w ubiegłym roku szkolnym.  

news
„EuroWeek – Szkoła Liderów”
Utworzono: niedziela, 20 października 2013

 

W dniach 13.10-17.10 br piętnaścioro gimnazjalistów z naszej szkoły uczestniczyło w przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży obozie szkoleniowym w Długopolu Dolnym. 

Program zajęć obejmował 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Rumunii, Francji, Dominikany, Łotwy, Wietnamu, Serbii, Gruzji oraz Indonezji. Uczniowie mieli sprawdzić poziom swojego języka a także poznać swoich rówieśników z innych części Polski.

Katarzyna Wróblewska 

news
Akcja sprzątania opuszczonych grobów
Utworzono: niedziela, 20 października 2013

Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania grobów „Dbaj i pamiętaj”. Inicjatywę zorganizowało lubińskie Stowarzyszenie „Dominik” oraz Starostwo Powiatowe. Nasi pracowici uczniowie z zapałem zabrali się za grabienie liści, mycie pomników i porządkowanie zapomnianych grobów. Niska temperatura nie zniechęciła nikogo, dzięki czemu wolontariusze wzorowo wypełnili swoje zadanie.

Galeria zdjęć już dostępna na naszej stronie!

Justyna Zaryczańska

 

news
14.10.2013 Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Utworzono: piątek, 11 października 2013

W dniu 14 października br. w ramach Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły wezmą udział w zajęciach podzielonych na 3 bloki tematyczne: artystyczne, sportowe oraz konkursy.

Uczniowie SGJ wychodzą do CK Muza na film pt. "Wałęsa - człowiek z nadziei".

Spotykamy się wszyscy o godzinie 8.00 na apelu w holu szkoły.

Od godziny 12.30 zajęcia wg planu.

Katarzyna Woźnica

news
Wyniki szkolnego konkursu języka angielskiego
Utworzono: piątek, 11 października 2013

4 października 2013 odbył się szkolny konkurs języka angielskiego, który zorganizowano w ramach Tygodnia Języków Obcych. A oto medalowe miejsca w szkole podstawowej : III miejsce Iga Mastalska i Nina Wilk z klasy 6, II miejsce Miłosz Kaczmarek z klasy 4, I miejsce Adrian Sudenis z klasy 6. Natomiast w gimazjum na podium stanęli   Karol Kobiałka z klasy IIIa - trzecie miejsce, Aleksandra Mika z IIa - drugie miejsce i Weronika Wiesiołek z IIa - pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy Joanna Chrząstowska-Ekiert i Urszula Hołdonowicz.