Społeczna Szkoła Podstawowa
im. Rady Europy w Lubinie

Witamy w Społecznej Szkole Podstawowej
im. Rady Europy w LubinieCzytaj dalej

 Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

( strona 76)

news
Czystość dla Lubina
Utworzono: poniedziałek, 21 października 2013

Również w roku szkolnym 2013/2014 Zespół Szkół Społecznych w Lubinie bierze udział w kampanii edukacyjnej „Czystość dla Lubina”, której celem jest zbiórka baterii.

Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej baterii zostaną nagrodzeni. Prosimy o zgłaszanie się  z zebranymi przez siebie bateriami do p. Magdy Kunz-Rapczuk lub p. Małgorzaty Bartoszewicz, a następnie o umieszczanie baterii w specjalnych pojemnikach znajdujących się na terenie szkoły.

25 października 2013 na apelu zostaną wręczone nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników akcji "Czystość dla Lubina" w ubiegłym roku szkolnym.  

news
„EuroWeek – Szkoła Liderów”
Utworzono: niedziela, 20 października 2013

 

W dniach 13.10-17.10 br piętnaścioro gimnazjalistów z naszej szkoły uczestniczyło w przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży obozie szkoleniowym w Długopolu Dolnym. 

Program zajęć obejmował 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Rumunii, Francji, Dominikany, Łotwy, Wietnamu, Serbii, Gruzji oraz Indonezji. Uczniowie mieli sprawdzić poziom swojego języka a także poznać swoich rówieśników z innych części Polski.

Katarzyna Wróblewska 

news
Akcja sprzątania opuszczonych grobów
Utworzono: niedziela, 20 października 2013

Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania grobów „Dbaj i pamiętaj”. Inicjatywę zorganizowało lubińskie Stowarzyszenie „Dominik” oraz Starostwo Powiatowe. Nasi pracowici uczniowie z zapałem zabrali się za grabienie liści, mycie pomników i porządkowanie zapomnianych grobów. Niska temperatura nie zniechęciła nikogo, dzięki czemu wolontariusze wzorowo wypełnili swoje zadanie.

Galeria zdjęć już dostępna na naszej stronie!

Justyna Zaryczańska

 

news
14.10.2013 Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Utworzono: piątek, 11 października 2013

W dniu 14 października br. w ramach Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły wezmą udział w zajęciach podzielonych na 3 bloki tematyczne: artystyczne, sportowe oraz konkursy.

Uczniowie SGJ wychodzą do CK Muza na film pt. "Wałęsa - człowiek z nadziei".

Spotykamy się wszyscy o godzinie 8.00 na apelu w holu szkoły.

Od godziny 12.30 zajęcia wg planu.

Katarzyna Woźnica

news
Wyniki szkolnego konkursu języka angielskiego
Utworzono: piątek, 11 października 2013

4 października 2013 odbył się szkolny konkurs języka angielskiego, który zorganizowano w ramach Tygodnia Języków Obcych. A oto medalowe miejsca w szkole podstawowej : III miejsce Iga Mastalska i Nina Wilk z klasy 6, II miejsce Miłosz Kaczmarek z klasy 4, I miejsce Adrian Sudenis z klasy 6. Natomiast w gimazjum na podium stanęli   Karol Kobiałka z klasy IIIa - trzecie miejsce, Aleksandra Mika z IIa - drugie miejsce i Weronika Wiesiołek z IIa - pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy Joanna Chrząstowska-Ekiert i Urszula Hołdonowicz.

news
Happening "Namaluj miasto"
Utworzono: wtorek, 08 października 2013

W piątek 11 października 2013 w godzinach 16.00 - do 18.00  na lubińskim rynku odbędzie się happening "Namaluj miasto". Uczestnicy będą malować swoje marzenia o naszym mieście. Organizatorzy zapewniają materiały i narzędzia malarskie oraz zapraszają wszytskich chętnych.

news
Biblioteka szkolna rozpoczyna działalność !
Utworzono: wtorek, 08 października 2013

Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Czekają tu na Ciebie książki znanych pisarzy, lektury szkolne, czasopisma, gry planszowe, kącik młodego czytelnika, konkursy i ... miś czytelnik. Gwarantujemy, że spędzisz u nas czas efektywnie i ciekawie. Wkrótce pierwsze konkursy! Przyjdź i dowiedz się więcej. Opiekunowie biblioteki: Gabriela Dukielska i Tomasz Gajewski

news
Pasowanie na ucznia
Utworzono: poniedziałek, 07 października 2013

9 października 2013 o godzinie 17.00  na sali gimnastycznej rozpocznie się uroczystość  "Pasowania na ucznia", podczas której Uczniowie klas 1a i 1b Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie zostaną przyjęci do grona uczniów.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja, Wychowawczynie i Uczniowie

news
XVI Dolnośląski Festiwal Nauki
Utworzono: wtorek, 01 października 2013

26 i 27 września 2013 uczestniczyliśmy w warsztatach i wykładach zorganizowanych w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Obserwowaliśmy ciekawe eksperymenty, w niektórych nawet asystowaliśmy. Poznaliśmy gady i owady, mogliśmy pogłaskać kameleona. Urzekły nas roboty zbudowane z klocków Lego. Dziękujemy Centrum Kultury "Muza" za zorganizowanie tego ciekawego projektu.

 

 

news
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
Utworzono: sobota, 28 września 2013

W dniu 03.10.2013 roku w godzinach 9.00-10.15 w sali matematyki odbędą się zawody testowe IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Na zawody należy zabrać podpisane przez rodziców/opiekunów oświadczenie, bez którego udział w zawodach nie będzie możliwy. Proszę o zapoznanie się z wytycznymi dla uczniów. Zachęcam do zapoznania się z zadaniami z poprzednich edycji.

Zadania do etapu korespondencyjnego należy przynieść do 18.10.2013 do p. Katarzyny Wróblewskiej. Wiecej informacji  na www.omg.edu.pl.

szkolny koordynator Katarzyna Wróblewska