Społeczna Szkoła Podstawowa
im. Rady Europy w Lubinie

Witamy w Społecznej Szkole Podstawowej
im. Rady Europy w LubinieCzytaj dalej

 Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

( strona 5)

news
Tymbark - Finał Wojewódzki
Utworzono: piątek, 27 kwietnia 2018

     Reprezentacja naszej Szkoły Podstawowej w kategorii U 8 chłopców grała w wielkim finale turnieju piłki nożnej " Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".
Patronat honorowy nad Turniejem objęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej a sponsorem oczywiście firma Tymbark.

    Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale, koszulki i wiele innych niespodzianek. Zabawa i emocje niezapomniane.

    Gratulujemy.
 

logo logo
logo logo

news
Decyzja redaktorów "Expressu Społeczniaka"
Utworzono: piątek, 27 kwietnia 2018

Redaktorzy "Expressu Spoleczniaka" odebrali nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w ostatnim konkursie Junior Media. Po krótkiej naradzie postanowili przekazać otrzymane książki do szkolnej biblioteki - zachęcamy do wypożyczania!

Redakcja "Expressu Społeczniaka"

news
Dobry uczynek naszej uczennicy
Utworzono: piątek, 27 kwietnia 2018

Antonina Kubacka z klasy 6b jest kolejną uczennicą naszej szkoły, która postanowiła ściąć włosy w szczytnym celu. Przekazała swój piękny warkocz Fundacji Rak'n'Roll, tym samym przyłączyła się do akcji "Daj Włos". Antosiu, dziękujemy Ci i gratulujemy tego pięknego gestu!

news
Podziękowania dla Michała Gałczyka
Utworzono: czwartek, 26 kwietnia 2018

Pragniemy podziękować Michałowi Gałczykowi, uczniowi klasy 3b Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie, za przekazanie szkole zestawu klocków LEGO EDUCATION. Klocki wykorzystane będą na zajęciach z robotyki.

Uczniowie

 

 

news
Nowy numer "Expressu Społeczniaka"
Utworzono: środa, 25 kwietnia 2018

W nowym numerze naszej gazetki znajdziecie informacje o memach!

news
Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie
Utworzono: środa, 25 kwietnia 2018

     We wtorek, 24 kwietnia uczniowie klasy IIA i IIB gimnazjum uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych, które odbyły się w ramach projektu „Dbam o przyszłość”. Projekt ten jest wspólnym przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz firmy AXA, a jego celem jest przygotowanie uczniów do podejmowania w przyszłości optymalnych wyborów finansowych, a także zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej roli ubezpieczeń.

     Warsztaty poprowadzili Pani Magda Stefan i Pan Paweł Gąsiorowski, którzy na co dzień pracują w warszawskiej firmie AXA.

                                                                                               Serdecznie dziękujemy.

logo logo logo
logo logo

news
''Łączy nas pamięć'' - 19 kwietnia 1943 - wybuch powstania w getcie warszawskim
Utworzono: środa, 25 kwietnia 2018

     Podobnie jak w ubiegłych latach szkolnych, tak i w tym roku, uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogólnopolskiej Akcji społeczno- edukacyjnej „Żonkile”, której celem było uczczenie 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcji patronowało Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN” w Warszawie. Papierowe żonkile zostały przygotowane w szkole, ale tym razem uczniowie klasy 6a i 6b rozdali je w czasie obozu językowego w Międzygórzu, gdzie przebywali w dniach 15- 19 kwietnia. W ramach programu EuroWeek szóstoklasiści spotkali się z wolontariuszami, którzy przybyli do Kotliny Kłodzkiej z odległych miejsc na naszym globie.

       Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i rozdanie żonkili.

logo logo
logo logo

news
Protect Your Private Life
Utworzono: poniedziałek, 23 kwietnia 2018

     5 i 11 kwietnia w naszej szkole gościła grupa projektowa "Protect Your Private Life" z I LO w Lubinie. Należą do niej nasi absolwenci Filip Strózik i Bartosz Kochański. Realizują oni projekt społeczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii." Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości ludzi na temat bezpieczeństwa w internecie. Podczas warsztatów nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat portali społecznościowych, ustawień prywatności, wirusów komputerowych i niebezpieczeństw czyhających w internecie. Warsztaty zakończyły się konkursem ze słodkimi nagrodami.
 
Joanna Chrząstowska-Ekiert

logo logo

news
Nowy numer "Expressu Społeczniaka"
Utworzono: poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Nowy numer naszej gazetki już gotowy, zachęcamy do przeczytania!

news
Czas na wycieczkę... po województwie kujawsko-pomorskim
Utworzono: poniedziałek, 23 kwietnia 2018

W dniach 18-20.04.2018 klasy 4a, 1m i 3m odbyły wycieczkę  po województwie kujawsko pomorskim. W czasie wycieczki przyświecała nam myśl Mikołaja Kopernika „Nic piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”.

W pierwszy dzień udało nam się zwiedzić Gniezno. Jest to miejsce pochówku świętego Wojciecha oraz miejsce pięciu koronacji królewskich. Bazylika prymasowska WNMP w Gnieźnie zachwyciła nas  swym podziemiem  oraz drzwiami Gnieźnieńskimi. Piękne miejsce, pod względem historycznym i architektonicznym. Byliśmy też w muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej gdzie mogliśmy zobaczyć piękne kielichy, szaty, obrazy, rzeźby w tematyce sakralnej. Ciekawie przedstawiono pochówek w dawnych czasach.


W ten dzień byliśmy też w Piwnicach pod Toruniem. Mogliśmy obserwować pracę jednych z najpotężniejszych teleskopów w Polsce oraz 32 metrowy radioteleskop. Młodym ludziom wizyta ta poszerzyła horyzonty i zapoznała z tajnikami kosmosu.

Ku zaskoczeniu i salw radości wielu miłośniczek konnej jazdy, noc spędziliśmy  w pensjonacie obok stajni dla koni.