Społeczna Szkoła Podstawowa
im. Rady Europy w Lubinie

Witamy w Społecznej Szkole Podstawowej
im. Rady Europy w LubinieCzytaj dalej

 Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

( strona 2)

news
Opieka dla Uczniów w piątek
Utworzono: wtorek, 19 czerwca 2018

Szanowni Państwo

informujemy, że szkoła zapewnia opiekę dla Uczniów z klas 1-3 SSP w piątek 22 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00.

Dyrekcja

news
Kolonia 2018 - spotkanie organizacyjne
Utworzono: poniedziałek, 18 czerwca 2018

Drodzy Rodzice,

spotkanie organizacyjne dotyczące kolonii 2018 odbędzie się 25 czerwca 2018 roku, w poniedziałek, o godz. 16.00 w sali nr 12.

Serdecznie zapraszam,

Marta Lalewicz

news
Lekcja historii w muzeum
Utworzono: piątek, 15 czerwca 2018

     W czwartek, 14 czerwca uczniowie klasy 4 Montessori odwiedzili lubińskie Muzeum Historyczne. Tam, najpierw obejrzeli prezentację i filmiki dotyczące rozwoju kulturalnego i życia codziennego w czasach II Rzeczypospolitej. A następnie mogli zwiedzić muzeum. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził model Fiata 126p.

logo
logo   logo

news
Wnioski stypendialne
Utworzono: piątek, 15 czerwca 2018

Informuję, że wnioski stypendialne należy składać do 19 czerwca 2018 r. (wtorek) do godziny 15.00. Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane. Posiedzenie Komisji Stypendialnej odbędzie się w środę, 20 czerwca 2018 r., o godz. 8.30.

Z poważaniem,

Marta Pilecka-Lalewicz

news
Deutsch hat Klasse - kończymy z klasą
Utworzono: czwartek, 14 czerwca 2018

          W III edycji projektu „Deutsch hat Klasse”, organizowanego przez Goethe Institut w Warszawie,  nad którym patronat honorowy sprawowała Minister Edukacji Narodowej, wzięło udział 114 szkół z całej Polski – nasza znalazła się w 10. finalistów!

          W nagrodę cała grupa projektowa wraz koordynatorem panią Beatą Petrykowską w dniach 6-8 czerwca pojechała po swoje wyróżnienie do Warszawy. Podczas uroczystej Gali w Teatrze Capitol Pani Dyrektor Marta Pilecka-Lalewicz odebrała gratulacje m.in. od Ambasadora Niemiec pana Rolfa Nikel, Pani Petrykowska otrzymała stypendium w Akademii Letniej Goethe-Institut w Gdańsku,
a uczniowie klasy II i III gimnazjum - pamiątkowe dyplomy.

          Wcześniej trochę pobiegaliśmy po stolicy, biorąc udział w grze miejskiej „Klasa z KASĄ”. Zadania o różnym stopniu trudności wymagały wykazania się znajomością języka niemieckiego, dobrej współpracy w grupie, kreatywności oraz zmierzenia się z presją czasu. Za każde poprawnie wykonane zadanie grupa otrzymywała naklejkę – kadr z filmu. Za błędy płaciło się karę w specjalnej walucie 😊, więc trzeba było uważać, żeby tej tytułowej kasy nie stracić. Nasza reprezentacja również w tych zmaganiach okazała się całkiem dobra – zajęliśmy 3 miejsce z blisko 30 drużyn uczestniczących
w zabawie.

          Za naszym zespołem ogrom wspólnie wykonanej pracy, nauki języka niemieckiego, mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami, pokonywania trudności oraz podejmowania decyzji, a przede wszystkim nauka samodzielności. No i mamy nową klasę, która jeszcze długo będzie nam służyć!

Beata Petrykowska

Koordynator projektu

logo logo
logo logo
logo logo

news
"Zamiast kwiatka niosę pomoc"
Utworzono: wtorek, 12 czerwca 2018

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy!

Powoli zbliża się koniec roku szkolnego, który jest czasem podziękowań za pracę wyrażanych najczęściej w symbolicznych kwiatach czy słodyczach wręczanych nauczycielom i nauczycielkom.
Po raz trzeci prosimy Was aby zmienić tę tradycję i również w tym roku wesprzeć inicjatywę "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc" i razem z PAH nieść pomoc mieszkańcom i mieszkankom Somalii.

W ramach akcji szkoła wesprze działania PAH w kraju, w którym jest bardzo niestabilna sytuacja. Trudne warunki, spowodowane wieloletnim konfliktem, zmuszają wiele osób do opuszczenia własnych domów w poszukiwaniu bezpieczniejszych warunków życia.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas 1-3 oraz 4-III gimnazjum odbędzie się zbiórka pieniężna.
Pomożecie Państwo w ten sposób w zapewnieniu dostępu do wody oraz podstawowych narzędzi rolniczych i wędkarskich a także transferów pieniężnych dla najbardziej potrzebujących rodzin.

 

news
64. Memoriał Kusocińskiego
Utworzono: wtorek, 12 czerwca 2018

     Nasi uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach w ramach SKS, otrzymali zaproszenie na 64. Memoriał Kusocińskiego w Chorzowie.
     Wystąpiło 50 medalistów największych światowych imprez, którym gorąco kibicowaliśmy.
Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły.
 
Paweł Gałczyk, Jarosław Paul

logo logo
logo logo

news
Podziękowania
Utworzono: poniedziałek, 11 czerwca 2018

Drodzy Rodzice, Pracownicy i Uczniowie

Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie,

pragnę Wszystkim Rodzicom, Pracownikom, Uczniom, Osobom zaprzyjaźnionym serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie w pracach przygotowawczych do remontu łazienek szkolnych. Dziękuję z imieniu całej społeczności szkolnej za przygotowanie projektów łazienek, za darowizny finansowe i rzeczowe przekazane na rzecz szkoły, za każdą formę pomocy, dzięki której możemy w czerwcu rozpocząć remont łazienek dla Uczniów naszej szkoły.

Z poważaniem,

Marta Pilecka-Lalewicz

Dyrektor SSP w Lubinie

news
''Góra grosza''
Utworzono: piątek, 08 czerwca 2018

logo

news
''Żonkile'' 2018
Utworzono: piątek, 08 czerwca 2018

     4 czerwca 2018r. uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Lubinie otrzymali podziękowanie za udział w akcji społeczno- edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej 75. rocznicę wybuchu powstania               w getcie warszawskim. Akcji patronowało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z siedzibą w Warszawie.

logo