Społeczna Szkoła Podstawowa
im. Rady Europy w Lubinie

Witamy w Społecznej Szkole Podstawowej
im. Rady Europy w LubinieCzytaj dalej

 Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

news
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Utworzono: czwartek, 21 czerwca 2018

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy

Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie,

serdecznie zapraszam Państwa na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się:

- dla klas I-III - 21 czerwca 2018 o godz. 17.00 w SSP (sala gimnastyczna);

- dla klas IV - VIII i klas II - III gimnazjum - 22 czerwca (piątek) godz. 13.00, CK MUZA.

Z poważaniem:

Marta Pilecka-Lalewicz

 

news
Razem od 30 lat
Utworzono: czwartek, 21 czerwca 2018

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła III miejsce w pierwszej edycji konkursu "RAZEM od 30 LAT!" firmy VULCAN. 
Nagrodą jest kamera Samsung Gear 360° i podwójne zaproszenie na Galę Jubileuszową VULCAN organizowaną z okazji 30-lecia istnienia firmy.
https://www.vulcan.edu.pl/strona/rozstrzygniecie-i-edycji-konkursu-razem-od-30-lat-648
Katarzyna Wróblewska
news
Sukces redakcji "Expressu Społeczniaka"
Utworzono: wtorek, 19 czerwca 2018

Z dumą informujemy, że redakcja naszej gazetki szkolnej "Express Społeczniaka" zajęła w tym roku pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu gazetek szkolnych wydawanych pod patronatem Polskapress i Junior Media. W nagrodę pięcioro reprezentantów redakcji pojedzie na Letnią Szkołę Junior Media.

Gratulujemy!

news
Spływamy
Utworzono: wtorek, 19 czerwca 2018

Klasy 7b, IIa, IIb i IIIa uczestniczyły w wycieczce do Barda Śląskiego. 28 maja w świetnych humorach spotkaliśmy się na dworcu PKP Ścinawa i rozpoczęliśmy podróż. Było to nie lada wyzwanie, bo aby dojechać do celu musieliśmy się przesiadać kilkukrotnie, grupa aż liczyła 55 osób, a na trasie remontowano tory. Po kilku godzinach dotarliśmy na miejsce. Tutaj już na nas czekali organizatorzy, którzy pomogli nam przygotować się do spływu pontonami. Pogoda była idealna, widoki przecudne, ale na
wodzie liczyła się przede wszystkim praca grupowa. Po spływie uczniowie rozwiązywali zagadki w Pokojach zagadek związanych z Dolnym Śląskiem. Było również ognisko i kiełbaski.
 
Katarzyna Wróblewska

logo   logo
logo   logo
logo   logo

news
Opieka dla Uczniów w piątek
Utworzono: wtorek, 19 czerwca 2018

Szanowni Państwo

informujemy, że szkoła zapewnia opiekę dla Uczniów z klas 1-3 SSP w piątek 22 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00.

Dyrekcja

news
Kolonia 2018 - spotkanie organizacyjne
Utworzono: poniedziałek, 18 czerwca 2018

Drodzy Rodzice,

spotkanie organizacyjne dotyczące kolonii 2018 odbędzie się 25 czerwca 2018 roku, w poniedziałek, o godz. 16.00 w sali nr 12.

Serdecznie zapraszam,

Marta Lalewicz

news
Lekcja historii w muzeum
Utworzono: piątek, 15 czerwca 2018

     W czwartek, 14 czerwca uczniowie klasy 4 Montessori odwiedzili lubińskie Muzeum Historyczne. Tam, najpierw obejrzeli prezentację i filmiki dotyczące rozwoju kulturalnego i życia codziennego w czasach II Rzeczypospolitej. A następnie mogli zwiedzić muzeum. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził model Fiata 126p.

logo
logo   logo

news
Wnioski stypendialne
Utworzono: piątek, 15 czerwca 2018

Informuję, że wnioski stypendialne należy składać do 19 czerwca 2018 r. (wtorek) do godziny 15.00. Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane. Posiedzenie Komisji Stypendialnej odbędzie się w środę, 20 czerwca 2018 r., o godz. 8.30.

Z poważaniem,

Marta Pilecka-Lalewicz

news
Deutsch hat Klasse - kończymy z klasą
Utworzono: czwartek, 14 czerwca 2018

          W III edycji projektu „Deutsch hat Klasse”, organizowanego przez Goethe Institut w Warszawie,  nad którym patronat honorowy sprawowała Minister Edukacji Narodowej, wzięło udział 114 szkół z całej Polski – nasza znalazła się w 10. finalistów!

          W nagrodę cała grupa projektowa wraz koordynatorem panią Beatą Petrykowską w dniach 6-8 czerwca pojechała po swoje wyróżnienie do Warszawy. Podczas uroczystej Gali w Teatrze Capitol Pani Dyrektor Marta Pilecka-Lalewicz odebrała gratulacje m.in. od Ambasadora Niemiec pana Rolfa Nikel, Pani Petrykowska otrzymała stypendium w Akademii Letniej Goethe-Institut w Gdańsku,
a uczniowie klasy II i III gimnazjum - pamiątkowe dyplomy.

          Wcześniej trochę pobiegaliśmy po stolicy, biorąc udział w grze miejskiej „Klasa z KASĄ”. Zadania o różnym stopniu trudności wymagały wykazania się znajomością języka niemieckiego, dobrej współpracy w grupie, kreatywności oraz zmierzenia się z presją czasu. Za każde poprawnie wykonane zadanie grupa otrzymywała naklejkę – kadr z filmu. Za błędy płaciło się karę w specjalnej walucie 😊, więc trzeba było uważać, żeby tej tytułowej kasy nie stracić. Nasza reprezentacja również w tych zmaganiach okazała się całkiem dobra – zajęliśmy 3 miejsce z blisko 30 drużyn uczestniczących
w zabawie.

          Za naszym zespołem ogrom wspólnie wykonanej pracy, nauki języka niemieckiego, mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami, pokonywania trudności oraz podejmowania decyzji, a przede wszystkim nauka samodzielności. No i mamy nową klasę, która jeszcze długo będzie nam służyć!

Beata Petrykowska

Koordynator projektu

logo logo
logo logo
logo logo

news
"Zamiast kwiatka niosę pomoc"
Utworzono: wtorek, 12 czerwca 2018

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy!

Powoli zbliża się koniec roku szkolnego, który jest czasem podziękowań za pracę wyrażanych najczęściej w symbolicznych kwiatach czy słodyczach wręczanych nauczycielom i nauczycielkom.
Po raz trzeci prosimy Was aby zmienić tę tradycję i również w tym roku wesprzeć inicjatywę "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc" i razem z PAH nieść pomoc mieszkańcom i mieszkankom Somalii.

W ramach akcji szkoła wesprze działania PAH w kraju, w którym jest bardzo niestabilna sytuacja. Trudne warunki, spowodowane wieloletnim konfliktem, zmuszają wiele osób do opuszczenia własnych domów w poszukiwaniu bezpieczniejszych warunków życia.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas 1-3 oraz 4-III gimnazjum odbędzie się zbiórka pieniężna.
Pomożecie Państwo w ten sposób w zapewnieniu dostępu do wody oraz podstawowych narzędzi rolniczych i wędkarskich a także transferów pieniężnych dla najbardziej potrzebujących rodzin.