Zespół Szkół Społecznych w Lubinie

Społeczna Szkoła Podstawowa

Społeczne Gimnazjum Językowe

Witamy w Zespole Szkół Społecznych.


Społeczne Przedszkole Montessori,
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy (rok założenia: 1990),
Społeczne Gimnazjum Językowe im. Rady Europy (rok założenia: 2000),
...

Czytaj dalej

Jeden procent podatku
Przekaż 1% podatku : KRS 0000150212

Aktualności

news
Szlachetna Paczka
Utworzono: niedziela, 04 grudnia 2016

To już ostatni tydzień naszej zbiórki darów na Szlachetną Paczkę. Czekamy przede wszystkim na produkty spożywcze i chemiczne. Dziękujemy dotychczasowym Darczyńcom!

Wolontariusze ZSS

news
Chory - nie znaczy inny
Utworzono: piątek, 02 grudnia 2016

"Chory - nie znaczy inny" - był to temat sesji popularnonaukowej przeprowadzonej 1 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Sportowych, w których brała udział pani Katarzyna Woźnica z uczennicami klasy IIIA SGJ.

Była ona zorganizowana w związku z przypadającym na 01.12.2016r. Światowym Dniem Walki z AIDS oraz występującymi- licznymi zachorowaniami na grypę-jedną z najczęściej występujących chorób wirusowych.

Celem tego spotkania była edukacja młodzieży i kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych oraz rozpowszechnianie postaw tolerancji wobec osób zarażonych lub chorych.

Pani Joanna Jarmolińska kierownik oddziału terenowego w Lubinie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą we Wrocławiu, wygłosiła prelekcję na temat „Wirusy w krwiodawstwie i krwiolecznictwie".
            Pani Joanna Gumulicka oraz Zofia Marcinkiewicz jako przedstawiciele  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie, przybliżyły temat „Zagrożenia epidemiologiczne HIV, HPV, grypy w Polsce i na świecie".

news
Warsztaty edukacyjne
Utworzono: piątek, 02 grudnia 2016

W dniu 30 listopada w trakcie I przerwy trymestralnej uczniowie klasy IIIA SGJ wraz z wychowawcą panią Katarzyną Woźnica uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Szkiełko i oko” oraz „Tajemnice anatomii” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

Celem warsztatów było zapoznanie gimnazjalistów z zawodem technika optyka oraz technika ortopedy. Uczniowie zapoznawali się z metodami określania wad wzroku, mogli sobie zbadać wzrok oraz uczyli się sztuki szlifowania i przygotowywania szkieł korygujących wzrok.

Podczas warsztatów ortopedycznych uczyli się sztuki gipsowania nadgarstków oraz sobie nawzajem mogli gipsować.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

news
Rozpoczynamy projekt Read on!
Utworzono: piątek, 02 grudnia 2016

Czym jest projekt Read on? Jest to projekt mający na celu zachęcenie uczniów z klas 4-6 do czytania w języku angielskim. Projekt z powodzeniem działał już we Włoszech a w tym roku czas na Polskę i naszą szkołę.
Warunkiem  przystąpienia do projektu był zakup biblioteczek ze specjalnie wybranymi i wypoziomowanymi  dla klas 4-6 książeczkami. Udało nam się pozyskać sponsorów na tę biblioteczkę!

Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie naszego projektu i zfinasowanie biblioteczki dla dzieci, jest to:

- firma (Toka wpisz nazwę)
- pan Adam Adamowicz i pani Katarzyna Fuczek
-pan Mariusz Gromek
-państwo Garboś
-państwo Lewandowscy
- i anonimowy darczyńca
 
Biblioteczki są już w naszej szkole! W ubiegły czwartek przedstawiciele klas 4-6 musieli odnaleźć biblioteczki w szkole. Aby ją znaleźć musieli wykonać różnego typu zadania. Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.

 
Szczegółowe informacje w zakładce Read on! Niedługo kolejne wydarzenia z tym związane. Zapraszay dzieci i rodziców do wypożyczania!
 

Justyna Olejnik i Urszula Hołdonowicz

news
Eksperymenty z niemieckim i po niemiecku czyli nauczanie bilingualne CLILiG
Utworzono: piątek, 02 grudnia 2016

W jakich warunkach wyrośnie fasola? Czy rodzynki mogą tańczyć? Pływa czy tonie?
Odpowiedź na tego typu pytania w języku polskim nie wydaje się trudna. Natomiast, gdy trzeba zapoznać się z opisem eksperymentu w języku niemieckim, poinformować, jakie przedmioty, rekwizyty są niezbędne do jego przeprowadzenia, postawić hipotezę, wyciągnąć wnioski oraz zreferować jego przebieg i wyniki na plenum, przed publicznością, to mamy do czynienia z nie lada wyzwaniem.
Jednak świat należy do odważnych czyli do klasy III A SGJ, która w pierwszym trymestrze przeprowadziła najwięcej eksperymentów w oparciu o materiały edukacyjne Instytutu Goethego w Bratysławie.
 
Gratulujemy młodym naukowcom.
Beata Petrykowska
 
news
Przedstawienie o historii święta Dziękczynienia
Utworzono: piątek, 02 grudnia 2016

W ten wtorek (29.11) klasy 1-3 SP miały okazję zobaczyć historię święta Dziękczynienia. Wszystko to dzięki przedstawieniu przygotowanym przez klasę 4b.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Justyna Olejnik

news
Jednak awans do etapu regionalnego XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gminazjalistów
Utworzono: środa, 30 listopada 2016

Miłosz Kaczmarek, uczeń klasy IA , także będzie reprezentował nasze gimnazjum na etapie regionalnym 5.01.2017 we Wrocławiu. 

Komisja konkursowa wycofała się ze swojej wczorajszej decyzji o zmianie progu kwalifikacyjnego.

Przewodnicząca komisji  napisała:  "Przepraszam wszystkie nauczycielki germanistki i przede wszystkim uczniów i ich rodziców za zamieszanie, mój błąd organizacyjny." 

Gratulujemy Miłoszowi awansu.

Beata Petrykowska 

 

 

 

news
Kolejny Event za nami
Utworzono: wtorek, 29 listopada 2016

Reprezentacja naszych uczniów klas 2 i 3 SSP, uczestniczących w projekcie "Lekkoatletyka dla każdego" zajęła II miejsce w jesiennym podsumowaniu projektu.
Bardzo fajne zawody i świetna zabawa - to najlepsza nagroda dla młodych lekkoatletów.
Dziękujemy uczestnikom i rodzicom przybyłym z dziećmi oraz czekamy na kolejne zawody wiosną.
 
Gałczyk P. Paul J.

news
Zawody Łucznicze - Jelenia Góra
Utworzono: wtorek, 29 listopada 2016

Świetny wynik 296/360 pkt. i 6 miejsce w Turnieju Łuczniczym w kategorii ORLIK uzyskał nasz reprezentant - Mikołaj Terpiłowski.

Gratulujemy i czekamy na kolejne bardzo dobre starty.

Gałczyk P, Paul J.

news
Turniej "Z podwórka na stadion"
Utworzono: wtorek, 29 listopada 2016

Eliminacje Turnieju "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku za nami. Kategorie wiekowe U 10 i U 12 chłopców już po rozegranych spotkaniach.
Zabawa świetna. Czekamy na pozostałe kategorie chłopców i dziewcząt. Informacje o rozgrywkach na stronie zpodworkanastadion.pl
 
Gałczyk P., Paul J.